Παρασκευή, 15 Οκτωβρίου 2010

Ανακοινώθηκαν οι υποψήφιοι της περιφερειακής παράταξης "Ριζοσπαστική Αριστερή Ενότητα- Μπορούμε να τους σταματήσουμε"

" Πολίτες με έντονη κοινωνική παρουσία και κινηματική προσφορά συμμετέχουν στο ψηφοδέλτιο της παράταξης μας" δηλώνει ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας Τάσος Κουράκης με αφορμή την ανακοίνωση των υποψηφίων του συνδυασμού για το νομό Θεσσαλονίκης.
Όπως υπογραμμίζει  "Οι συντρόφισσες και οι σύντροφοί μας διεκδικούν την ψήφο των πολιτών καταθέτοντας ως διαπιστευτήρια τους αγώνες που χρόνια κάνουν υπέρ των εργαζομένων, της υπεράσπισης του δημόσιου χώρου και της προστασίας του περιβάλλοντος. Το όνομα της παράταξής μας "Ριζοσπαστική Αριστερή Ενότητα- Μπορούμε να τους σταματήσουμε " συμπυκνώνει τη φυσιογνωμία και τον στόχο μας. Ναι μπορούμε ενωμένοι σε αριστερή κατεύθυνση να τους σταματήσουμε». Στο ψηφοδέλτιο της περιφερειακής παράταξης συμμετέχουν οι:

1.       Αμανατίδης Γιάννης, Εκπαιδευτικός πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, μέλος της Ε.Ε. της ΕΔΟΘ
2.       Αμμανατίδου Λίτσα, Βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ Β` Θεσσαλονίκης
3.       Αρβανιτίδου  Όλγα, Μαία- μέλος του συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης Μαιών
4.       Βαρβάκη Ελλισάβετ (Έλλη), Καθηγήτρια-Φιλόλογος, Συνδικαλίστρια στο Σ.Ι.Ε.Λ.Β.Ε
5.       Γιαρένης Γιώργος, Έμπορος
6.       Γκαγκανιάρας Κώστας, Υπάλληλος Κοινωφελούς  Δημοτικής Επιχείρησης Δήμου Νεάπολης
7.       Δημητριάδης Δημήτρης, Εκπαιδευτικός
8.       Διονάς Γιώργος, Δικηγόρος
9.       Δουλκερίδου Λάγια, Ειδική Νοσηλεύτρια Ψυχικής Υγείας
10.   Εδιρνέλης  Γρηγόρης, Δικηγόρος
11.   Ζέρβα Λίτσα, Ιστορικός- Άνεργη
12.   Ζέρβας Τάσος, Γεωπόνος- Ιδιωτικός υπάλληλος
13.   Ιωαννίδου Δέσποινα, Πολιτικός Μηχανικός, Μέλος σωματείου μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
14.   Καμπούρης Δημήτρης, Δάσκαλος, πρόεδρος της Ένωσης Κτηνοτρόφων Ελλάδος
15.   Καρανίκα Ξανθούλα, Μέλος της Αντιρατσιστικής Πρωτοβουλίας Θεσσαλονίκης
16.   Κέντρου Βίκυ, Χειρούργος Οδοντίατρος
17.   Κερσανίδης Άκης, Σκηνοθέτης
18.   Κεχαγιάς Δημήτρης, Μουσικοσυνθέτης
19.   Κιοσέογλου Λευτέρης, Μεταλλεργάτης,  μέλος της διοίκησης του συνδικάτου μετάλλου Μακεδονίας- Θράκης
20.   Κογιάννης Θόδωρος, Μέλος  του Διοικητικού Συμβουλίου Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Θεσσαλονίκης
21.   Κομητόπουλος Δημήτρης, Ελεύθερος επαγγελματίας στο χώρο της εστίασης, υπεύθυνος στον τομέα των ψυχοτρόπων ουσιών  και της απεξάρτησης στο ΣΥΡΙΖΑ
22.   Κοτζαστράτη Σάσα, Εργοθεραπεύτρια, αντιπρόεδρος στο Σύλλογο Απανταχού Τριγλιανών
23.   Κυριακίδης Νίκος, Πολιτικός Μηχανικός, πρόεδρος σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
24.   Λίγασης Βαγγέλης, Υπάλληλος στο Νοσοκομείο Γεννηματάς
25.   Μάλλιου Μαρίνα,  Καθηγήτρια- Φιλόλογος, γραμματέας της Δ` ΕΛΜΕ
26.   Μαργαρίτη Αναστασία , Πολιτικός Μηχανικός
27.   Μοιρασγεντής Κλεάνθης, Εκπαιδευτικός
28.   Μόντη Κατερίνα, Παιδίατρος στο Νοσοκομείο Γεννηματάς
29.   Μορελάς Βασίλης, Εκπαιδευτικός
30.   Μουμτζίδου Φανή, Ιστορικός Τέχνης-Αρχιτέκτων
31.   Μπαλάφας Γιάννης, Δημοτικός υπάλληλος, Οργ. Γραμματέας Δ.Σ. Συλλόγου ΟΤΑ και Δημοτικών Επιχειρήσεων
32.   Μπαμπάτσικος  Φώτης, Φοιτητής , συνδικαλιστής ΑΜΕΑ
33.   Μυλόπουλος Νικήτας, Πανεπιστημιακός
34.   Νοτοπούλου Κατερίνα, Τελειόφοιτη φοιτήτρια Ψυχολογίας Α.Π.Θ.
35.   Ξανθόπουλος  Χριστόφορος, Συνταξιούχος εργάτης
36.   Παναγιωτίδης Σταύρος, Υποψήφιος Διδάκτορας Σύγχρονης Ιστορίας, Πρόεδρος Συλλόγου μεταπτυχιακών φοιτητών Παντείου
37.   Παπακωνσταντίνου Γιώργος,  Αναπληρωτής Γραμματέας του Ε.Κ.Θ.
38.   Παππάς Κώστας, Οικονομολόγος, Μεταπτυχιακός Φοιτητής
39.   Πασχαλίδου Βίκυ, Αρχιτέκτων μηχανικός
40.   Πεχλιβανίδης Στάθης, Πραγματογνώμονας Ασφαλιστικών Εταιρειών
41.   Πολυζωίδης Ζώης, Υπάλληλος ΕΥΑΘ, Ταμίας του Διοικητικού Συμβουλίου του Σωματείου Εργαζομένων της ΕΥΑΘ
42.   Πολυχρονίδης Κώστας, Τελωνειακός
43.   Πυτιτζόγιας Βασίλης, Σιδηροδρομικός, μέλος του Δ.Σ. του  Σ. Σ.Ε.
44.   Σαμαράς Τάσος, Μαθηματικός
45.   Σιδέρη Φούλα, Γεωπόνος
46.   Σκέντος Γιώργος, Καρδιολόγος
47.   Σμήλιος Γιώργος, Υπάλληλος ΟΤΕ, Μέλος της ΟΜΕ-ΟΤΕ και της ΓΣΕΕ
48.   Σουλτανίδου Χριστίνα,  Μέλος της  Κ.Π.Ε. του ΣΥΝ
49.   Στόλης Βασίλης, Μεταπτυχιακός φοιτητής Πολιτικών Επιστημών Α.Π.Θ.
50.   Στρατοπούλου Καίτη, Ασφαλίστρια
51.   Τζόγα Μαρία, Εκπαιδευτικός-Φιλόλογος, συνδικαλίστρια της Β` ΕΛΜΕ
52.   Τσουρής Κώστας, Βιοχημικός
53.   Φραγγίδου Βαρβάρα,  Οικονομολόγος, Επιχειρηματίας
54.   Χαραλαμπάκης Νίκος, Καθηγητής Πολυτεχνικής Α.Π.Θ.
55.   Χαραλαμπίδου Δέσποινα, Ιδιωτική Υπάλληλος, μέλος Διοίκησης  Ε.Κ.Θ.
56.   Χατζηγεωργίου Ελευθερία, Καθηγήτρια Γαλλικών, μέλος της πρωτοβουλίας Ωρομισθίων
57.   Χοβαρδάς Τάσος, Επισκέπτης Λέκτορας στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας